Kim jestem?

Czym jest kultura?

Zawsze wiedziałam, że nie można jej definiować tylko poprzez wymienienie tytułów najnowszych książek, filmów czy płyt. Wiedziałam, że jest coś głębszego, ważniejszego, co zasługuje na odkrycie i udostępnienie szerszemu gronu odbiorców.

Filozofia i nauka, razem z wieloma innymi dziedzinami, które przez większość ludzi uważane są za trudne i niepotrzebne, są dla mnie polem wielu nieodkrytych znaczeń i wartości wchodzących w skład tego, czym definiujemy słowo kultura. To fundamenty świata – nawet, jeśli większość jego mieszkańców nie zdaje sobie z tego sprawy. To one, razem ze wszystkimi marzeniami, mitami i tradycjami, które stworzyła w ciągu wieków ludzkość, tworzą cudowną mieszankę treści, które są dobre nie tylko na jeden artykuł, czy książkę, ale… na uczynienie z nich codziennej, regularnej uczty intelektualnej. I właśnie dlatego powstały Okruchy Kultury.

Małgorzata Rybakowska

Nazywam się Gosia Fraser, skończyłam studia filozoficzne, a także – co niektórych dziwi – w dziedzinie inżynierii oprogramowania. Zbieram materiały (i siły) do doktoratu, który buduję na gruncie  ponowoczesności, posthumanizmu i wielu innych, tajemniczych spraw. Marzę o napisaniu kilku książek. Na co dzień pracuję w dziedzinie prywatności internetu oraz nowych technologii – jako analityczka i programistka. Jestem także dziennikarką i zajmuję się edukacją cyfrową.

Facebook